eFortuna pl


Polski bukmacher naziemny eFortuna.pl jest jedną z najstarszych stacjonarnych firm bukmacherskich w Polsce. Kiedyś firma nazywała się Profesjonal, ale w roku 2007 zarząd firmy zdecydował o zmianie nazwy na eFortuna pl.

Firma przygotowała dla swoich klientów interesjącą ofertę, którą opiszemy poniżej, niestety w dalszym ciągu nie ma możliwości wnoszenia zakładów przez sieć internet, więc jeżeli chcemy obstawiać online, musimy skorzystać z usługi innego bukmachera, takiego, który umożliwia obstawianie online.
Na stronie eFortuna możemy zapoznać się z aktualną ofertą kursową, sprawdzić wyniki spotkań (meczów i innych), dostać gazetkę kursową Fortuna itp.

eFortuna w ostatnim czasie, wprowadziła w niektórych punktach możliwość grania na żywo, czyli wnoszenia zakładów Live. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość i jak się rozwinie ta część działalności firmy, a na razie zakładami Live możemy cieszyć się tylko w nielicznych punktach przyjmowania zakładów.

Maxikombi - eFortuna


Chcesz puścić więcej spotkań na jednym kuponie, jednak co do wyniku kilku spotkań nie jesteś pewien i boisz się zaryzykować?

W takim przypadku możesz skorzystać z kuponów systemowych - MAXIKOMBI - gdzie nawet w przypadku błędnego typowania należy Ci się wygrana.

Kupony systemowe MAXIKOMBI, to różne kombinacje zakładów SOLO lub akumulowanych (AKO) na jednym kuponie.

Kupony MAXIKOMBI pozwalają na wypłatę wygranej nawet jeżeli nie wszystkie spotkania na kuponie wytypowaliśmy prawidłowo. W przypadku systemu opartego na 12 grupach możemy popełnić od jednego aż do jedenastu błędów!

W systemach MAXIKOMBI mamy do dyspozycji 13 grup (A-M) oraz grupę pewniaków (P). Należy pamiętać, że jeżeli na naszym kuponie mamy grupę pewniaków (P) to kupon jest wygrywający tylko i wyłącznie wtedy gdy wszystkie spotkania z grupy pewniaków wytypowaliśmy prawidłowo. Natomiast, w zależności od wybranego systemu, możemy mieć kilka grup wytypowanych błędnie, a i tak wygrywamy.

Więcej o kuponach Maxikombi.

Ekspert - eFortuna


Gracz typuje poprawnie wyniki całej kolejki swojej ulubionej ligi piłkarskiej (do wyboru: Polska, Anglia, Hiszpania, Niemcy i Włochy) i oprócz wygranej może dodatkowo zdobyć bonus, którego wysokość obliczana jest wg następujących zasad:

 • Polska – podstawowy bonus 2000 zł + 1 500 zł przyrost po każdej rundzie*
 • Anglia – podstawowy bonus 3 000 zł + 2 000 zł przyrost po każdej rundzie*
 • Hiszpania – podstawowy bonus 3 000 zł + 2 000 zł przyrost po każdej rundzie*
 • Niemcy – podstawowy bonus 2 500 zł + 2 000 zł przyrost po każdej rundzie*
 • Włochy – podstawowy bonus 3 000 zł + 2 000 zł przyrost po każdej rundzie*

* przyrost po każdej rundzie: jest to przyrost w przypadku nietrafienia przez nikogo poprawnie wyników danej ligi zgodnie z zasadami zakładu Ekspert.

Minimalny wkład w zakładzie Ekspert wynosi 5 zł.

Jak uzyskać bonus?

 1. Jeżeli w jednej rundzie zakładu Ekspert wygrywającym okaże się więcej niż jeden kupon, bonus zostaje rozdzielony pomiędzy wszystkie wygrane kupony.
 2. Wysokość wypłaconego bonusu jest uzależniona od wysokości wpłaconych stawek na poszczególnych wygranych kuponach.
 3. Jeżeli bonus nie zostanie wypłacony, kolejna runda zostaje powiększona o kwotę (przyrost), której wysokość jest ustalona przez firmę Fortuna.
 4. Jeżeli maksymalnie jedno spotkanie z całej kolejki w danym Ekspercie (Polska, Anglia, Niemcy lub Włochy) zostanie zwrócone z kursem 1, w zakładzie Ekspert bonus nadal zostanie wypłacony.

Szczęśliwe liczby - eFortuna


Szczęśliwe Liczby to gra w której można wygrać znacznie więcej niż typując wyniki z tzw. oferty tradycyjnej.

Główna wygrana w tej grze przypada graczom, którzy odgadną 8 spotkań, w których padnie największa ilość bramek. W przypadku trafnego wytypowania całej ósemki wygrana obliczana jest przez pomnożenie wkładu przez ustalony kurs wynoszący aż 3000!

Więcej o Szczęśliwe Liczby

Oferta Special


Oferta Special, czyli wybrane, najbardziej popularne zakłady, z kompletnej oferty łącznie ze statystykami.

Charakterystyka oferty Special:

 • codziennie aktualizowana oferta zdarzeń sportowych dla wybranych, najpopularniejszych lig z aktualnymi info numerami (bez tzw. podgier),
 • najdokładniejsze tabele dla poszczególnych lig i turniejów, m.in. codziennie aktualizowane NHL i NBA,
 • statystyki dom/wyjazd,
 • bilans spotkań bezpośrednich,
 • tabela aktualnej formy dla każdej drużyny,
 • codziennie aktualizowane drabinki turniejów tenisowych.

Superoferta


Czym jest SUPEROFERTA?

To codzienna, specjalnie przygotowana oferta najciekawszych spotkań, w których znajdują się atrakcyjne, podwyższone kursy. Jeżeli lubisz grać wiele spotkań na jednym kuponie i interesują Cię wysokie kursy na faworytów, sprawdź Superofertę firmy Fortuna.

Charakterystyka Superoferty:

 • Kursy na faworytów spotkania są podwyższone.
 • Kupon ze spotkaniem z SUPEROFERTY musi zawierać minimum 5 spotkań (5AKO).
 • Spotkanie z SUPEROFERTY można grać w zakładach Maxikombi. Należy jednak pamiętać, aby w każdej kombinacji znajdowało się min. 5 spotkań.
 • Możliwe są tylko typy: 1-0-2-10-02-12.
 • Nie można łączyć na jednym kuponie kilku spotkań z SUPEROFERTY.
 • Maksymalna stawka to 600zł.

Terno Dnia


Szukasz wyjątkowych spotkań z WYSOKIMI kursami? Lubisz grać na 1.połowy w meczach piłkarskich lub na 1.tercje w spotkaniach hokeja? Nie potrzebujesz 'podpórek' - grasz zdecydowanie i odważnie? Jeżeli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś sobie TAK to TERNO DNIA jest ofertą dla Ciebie.

Charakterystyka Terno Dnia:

 • Kursy na spotkania są podwyższone.
 • Można grać na kuponach SOLO, AKO i Maxikombi.
 • Możliwe są tylko trzy typy: 1-0-2 (brak podpórek 10,02).
 • Nie można łączyć na jednym kuponie kilku spotkań z TERNO DNIA.
 • Maksymalna stawka to 300zł.

Bezpieczny


Nowy zakład „Bezpieczny“ zmniejsza ryzyko przegranej. Gracz nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Korzystając z zakładu „Bezpieczny“ na kuponie AKO można wygrać dziesięciokrotność wpłaconej stawki nawet w przypadku, kiedy na kuponie zostanie źle wytypowane jedno spotkanie. W standardowym zakładzie jest to niemożliwe.

Warunki zawarcia zakładu:

 1. przed zawarciem zakładu należy zgłosić, że chodzi o zakład Bezpieczny
 2. minimalny kurs kuponu powyżej 200
 3. maksymalny kurs pojedynczego spotkania wynosi 9
 4. minimalna ilość spotkań na kuponie: 3
 5. maksymalna stawka zakładu: 200 zł

Warunki wypłaty wygranej:

1. Jeżeli trafione zostaną wszystkie spotkania wygrana zostaje wypłacona jak przy normalnym zakładzie AKO
2. Jeżeli na kuponie jedno spotkanie okaże się nietrafione, wygraną jest dziesięciokrotność stawki zakładu Bezpieczny pomniejszona o podatek

Oznaczenia na kuponie:

EWK1 – ewentualna wygrana przy trafieniu wszystkich spotkań na kuponie
EWK2 – ewentualna wygrana w momencie nieprawidłowo wytypowanego jednego spotkania na kuponie. Jest to dziesięciokrotność wpłaconej stawki (stawka pomniejszona o podatek).

Uwaga!

Jeżeli na kuponie typu Bezpieczny, jedno ze spotkań zostanie zwrócone w stawce, należy ponownie przeliczyć kurs całkowity kuponu uwzględniając ten zwrot. W przypadku gry kurs całkowity kuponu po przeliczeniu będzie mniejszy niż 200, kupon nie będzie traktowany jako zakład typu Bezpieczny.

Sprawdź ofertę na mecze w Expekt!
Kliknij Tutaj >>>